-A A +A

I Powiatowy Konkurs Piosenki Żeglarskiej „Szkolna Szekla”

W dniu 8 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej nr 15 w Koninie odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Żeglarskiej „Szkolna Szekla” pod Patronatem Prezydenta Miasta Konin. Organizatorami konkursu byli Szkoła Podstawowa nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie, Klub Żeglarski przy Kopalni Węgla Brunatnego  „Konin” w Koninie oraz Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z terenu powiatu konińskiego. Celem konkursu jest propagowanie tradycji żeglarskich poprzez piosenkę oraz rozwijanie zainteresowań muzycznych dzieci ze szkół podstawowych z powiatu konińskiego, jak również stworzenie możliwości współzawodnictwa artystycznego wśród uczniów.

            Zajęcia żeglarskie realizowane są w Szkole Podstawowej nr 15 w Koninie od 2011 roku, pod kierunkiem pani Iwony Miśkiewicz we współpracy z Klubem Żeglarskim przy Kopalni Węgla Brunatnego  „Konin”. Podczas tej współpracy powstał pomysł konkursu piosenki żeglarskiej. Zależy nam, aby jak najwięcej uczniów szkół z powiatu konińskiego doświadczyło namiastki żeglarskiej pasji, która jest świetną szkoła życia dla każdego człowieka, a jeziora w naszym regionie świetnie się do tego nadają.

            W konkursie wzięło udział 20 uczniów z pięciu konińskich szkół w trzech kategoriach: klasy IV-VII, gimnazjum i zespoły. Wykonania uczestników wywołały w nas wzruszenie, zabrały w podróż po morzach i oceanach pięknej muzyki. Różnorodność repertuaru, który zaprezentowali uczniowie była mieszanką wielu emocji i pokazała nam ile życiowych prawd jest ukrytych w słowach szantowej muzyki. Poczęstunek dla uczestników konkursu przygotowali rodzice uczniów, którzy na stałe uczęszczają na zajęcia żeglarskie. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom oraz sponsorom, którzy brali udział w przygotowaniu i realizacji konkursu.

            Jury wyłoniło najlepszych z najlepszych. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, drobne upominki i zostali zaproszeni do przystani żeglarskiej w Pątnowie, aby spróbować swoich sił za sterem jachtów klubowych pod okiem doświadczonych sterników.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie. Zwycięzcy zaprezentują swoje szanty na uroczystym koncercie żeglarskim „Złota Szekla”, który odbędzie się w dniu 17 listopada 2017r. w  CKiS „Oskard” w Koninie o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy na szantowanie razem z nami. Do zobaczenia za rok. Ahoj!

 

 

ZWYCIĘZCY I POWIATOWEGO KONKURSU PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ „SZKOLNA SZEKLA” KONIN 2017

POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA KONIN

 

W kategorii klas IV- VII soliści zwyciężyła Zuzanna Górecka ze Szkoły  Podstawowej nr 4 w Koninie

Wyróżnienie otrzymała Martyna Guglas ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Koninie

W kategorii gimnazjum zwyciężyła Julia Wasielewska  ze Szkoły Podstawowej nr 9

Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Krakowska ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Koninie

W kategorii zespół zaprezentował się tylko jeden zespół ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Koninie.

Wszyscy zwycięzcy zaprezentują swoje szanty na uroczystym koncercie żeglarskim „Złota Szekla”, który odbędzie się w dniu 17 listopada 2017r. w  CKiS „Oskard” w Koninie o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy!

ZDJĘCIA Z KONKURSU