Weź udział w konkursie badającym znajomość mitologii!

Konkurs mitologiczny
27-01-22 | Konkursy

Dzieci mogą wziąć udział w konkursie, tworząc plakat, esej lub film na temat swojego ulubionego mitu lub legendy. Konkurs będzie oceniany na podstawie oryginalności, kreatywności i tego, jak dobrze plakat lub esej demonstruje wiedzę na dany temat.

Konkurs mitologiczny - wyniki

Znów nadeszła ta pora roku! Kiedy zaczynają wiać zimne wiatry, zaczynamy myśleć o ciepłych ciasteczkach i pończochach pełnych smakołyków. Ale przede wszystkim zwracamy się ku starożytnej sztuce mitologii!

Mity i legendy były opowiadane w każdej kulturze od zarania dziejów. Często służyły do nauczania ważnych wartości i zasad, ale były też pełne niesamowitych wyczynów i niewiarygodnych stworzeń.

W tym konkursie będziecie musieli sprawdzić swoje zdolności twórcze, wybierając mitologiczne stworzenie i tworząc o nim opowiadanie lub wiersz. Wasza historia może być poważna lub głupia, serio lub z wyobraźnią, ale musi być mitologiczna!

Konkurs będzie trwał od 15 października do 15 listopada. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 19 listopada.

Konkurs mitologiczny - pytania konkursowe

Konkurs mitologiczny to świetny sposób, aby zachęcić dziecko do poznawania różnych kultur i poszerzania słownictwa. Pytania można również dostosować do zainteresowań dziecka, pozwalając mu wybrać, o czym chce się dowiedzieć, i pomagając mu znaleźć książki i zasoby internetowe.

Przy odrobinie kreatywności można uczynić z tego regularne zajęcia rodzinne i dobrze się bawić, poszerzając jednocześnie własną wiedzę kulturową.

Konkurs mitologiczny - regulamin

Konkurs jest otwarty dla wszystkich uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6) w kraju. Odbywa się co roku w październiku. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania mitologią wśród młodego pokolenia, podkreślanie znaczenia kultury narodowej oraz rozwijanie umiejętności czytania, rozumienia i doceniania mitologii, a także rozwijanie umiejętności twórczego wyrażania tych pojęć w formie pisemnej.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczniowie muszą nadesłać esej na jeden z następujących tematów: "Czym jest dla mnie mitologia?"; "Jakie znaczenie ma mitologia w moim życiu?"; "Jaki jest Twój ulubiony mit?".


Dodany przez MODN