Jak przygotować się na nadchodzący rok szkolny jako nauczyciel?

Jak przygotowac sie na nadchodzacy rok szkolny
30-04-22 | Dla nauczyciela

Ważne jest, by dobrze przygotować się przed rozpoczęciem roku szkolnego. Nauczyciele powinni mieć przygotowany plan na każdy dzień, a także długoterminowe cele, które doprowadzą ich uczniów do sukcesu. Jednym ze sposobów przygotowania się do pierwszego dnia w pracy jest upewnienie się, że nauczyciel jest w pełni świadomy wszystkich rzeczy, które mogą się wydarzyć lub wymagają zorganizowania w tym konkretnym dniu i tygodniu.

Jak wspomóc podopiecznych w nauce?

Pierwszą rzeczą, jaką musi zrobić nauczyciel, jest poruszanie się po różnych systemach edukacyjnych i stworzenie indywidualnego planu dla swoich uczniów. Obejmuje to między innymi: upewnienie się, że uczniowie mają wszystkie potrzebne materiały, czy to poprzez ich zakup, czy też dostępność w szkole; upewnienie się, że styl nauczania jest zgodny z ich stylem (niektórzy uczą się najlepiej, słysząc informacje, podczas gdy inni mogą zrozumieć je tylko wtedy, gdy są one zapisane); śledzenie, w jakich dziedzinach każdy uczeń jest najlepszy, aby w razie potrzeby móc podkreślić te umiejętności.

Nauczyciele powinni być także świadomi potencjalnych problemów w klasie, takich jak przewlekłe choroby czy kłopoty w domu, które mogą wymagać szczególnej uwagi zarówno ich samych, jak i innych pracowników szkoły.

Jak zmotywować dzieci do nauki?

Nauczyciele mogą motywować dzieci do nauki, zmieniając sposób myślenia o swojej roli jako nauczyciela. Zamiast myśleć o sobie wyłącznie jako o kimś, kto prowadzi wykłady i zadaje prace domowe, nauczyciele powinni być postrzegani jako motywatorzy, którzy pomagają uczniom odnaleźć radość w uczeniu się.

Można to osiągnąć dzięki starannie dobranym strategiom podziału na grupy, zróżnicowanym metodom nauczania (np. praca w grupach) oraz zabawom, takim jak przerwy na wodę lub muzykę co godzinę, dzięki czemu dzieci są bardziej zaangażowane w długotrwałe siedzenie przy biurkach. Pomyśl o tym przed nadchodzącym rokiem szkolnym!

Jak odnaleźć się w nowej szkole jako nauczyciel?

W nowej szkole trzeba przedstawić uczniom siebie i swój styl nauczania. Nawiązanie do tego, czego nauczyli się od swoich poprzednich nauczycieli, powinno pomóc im zrozumieć, o co chodzi. Można też zadawać pytania o nich samych i zorientować się, kto jest zainteresowany nauką, a także kto potrzebuje dodatkowej uwagi, abyśmy mogli im ją zapewnić.

Niektórym dzieciom może to zająć trochę czasu, ale jeśli chcemy, aby każde dziecko wiedziało, jak bardzo jest doceniane, musimy dać z siebie wszystko.

Jak zapanować nad stresem?

Nauczyciele powinni prowadzić zdrowy tryb życia, aby zachować zdrowie psychiczne i równowagę między życiem zawodowym a prywatnym; potrzebują czasu dla siebie, na swoje hobby lub ćwiczenia.

Muszą też radzić sobie z oczekiwaniami wobec nadchodzącego roku szkolnego, ładując akumulatory w czasie wakacji, tak by mogli wrócić z nową energią, gdy szkoła znów się zacznie.

Naucz członków zespołu, jak stosować strategie samoopieki, zanim zaczniesz pierwszy dzień po powrocie do szkoły!


Dodany przez MODN